At Turları

Güzel Atlar ülkesi, Kapadokya!

Güzel atlar ülkesini güzel atlarımızla keşfetmeye ne dersiniz?

Değerli misafirlerimizi haftalık, üç günlük ya da tamamen sizin isteğinize göre oluşturacağımız bir program dâhilinde unutulmaz anlar yaşayacağınız bir maceraya bekliyoruz.

Güzel atlar ülkesindeki güzel atlarımız;

Eşsiz görünüşe sahip Safkan Arap ve daha eski bir cins olan Barblardan oluşan 38 atımız bulunmaktadır. Sınırsız dayanıklılık ve dayanma gücü, az bir besinle ilerleme yeteneği, yere emin adımlarla basması ve kısa mesafelerde etkileyici bir hıza ulaşması özellikleri arasındadır. Çoğunluğunu üniversitelerle yaptığımız işbirliğiyle oluşturduğumuz çalışma ekibimiz, atlarımızın formlarını korumaları için en iyi bakım olanaklarını kullanmaktadırlar.

Cinslerinin özellikleri gereği Kapadokya’nın dik yokuşları ve yüksek tepeliklerinde zorlanmadan hareket edebilen atlarımız ayrıca patikalarda kaymadan yürüyebilme eğitimini de almışlardır. Buna rağmen bölgemizin fiziki koşullarında bazen at sırtından inerek atınızın yanında yürümek durumunda kalabilirsiniz. Bunun yanında gün içinde atınızı dörtnala koşturma fırsatı da bulabilirsiniz.

Tatilinizi sizin için ayrıca organize edebileceğimiz balon, müze veya derviş gösterileriyle süsleyebilirsiniz

image description
En İyi Sezon:İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış
Popüler Lokasyon:Kapadokya

Kapadokya At Turları

Konaklama dahil programlar